Agart - Galeria Sztuki
obrazy olejne
martwa natura
pejzaż
akt
malarstwo współczesne
portret
malarstwo sakralne
akwarela
rzeźba / ceramika
grafika

o nasgaleriaartyściwystawykontaktnewsletter

Galeria Sztuki AGART - współtworzy rynek sztuki w Polsce od 2006 r. Prezentuje i promuje sztukę nową, dzisiejszą Europy Wschodniej, konsekwentnie realizując swój program wystawienniczy. W zasięgu zainteresowań galerii Agart są różne media- głównie malarstwo olejne, również rzeźba, ceramika, grafika, etc.W zbiorach galerii znajduje się ponad 300 dzieł wybitnych artystów głównie z Białorusi, Ukrainy, Litwy, Rosji. 
Ważnym elementem kolekcji są dzieła powystawowe, prace tych artystów, których wystawy indywidualne, lub grupowe, gościły w przestrzeni galerii.

Kolejnym cyklem kolekcji są prace artystów z którymi galeria Agart współpracuje stale, z niektórymi współpraca trwa od początku istnienia galerii.Agart prezentuje prace artystów znanych i docenianych w Polsce i za granicą, ale jest w niej również miejsce na debiuty i promocje młodych artystów.
Galeria jest nowoczesnym centrum promocji sztuki we wszystkiej jej dziedzinach, pragnie realizować nowe ciekawe wystawy, promować artystów. Agart codziennie się zmienia, obserwując rynek sztuki jak również zasięg zainteresowań swych klientów.Zapraszamy wszystkich, Galeria Sztuki Agart, ul. Jurowiecka 34, Białystok
Galeria Sztuki Agart przedstawia Państwu artystów tworzących na terenie Europy Wschodniej. Są to często twórcy znani i utytuowani, jak również młode talenty wspierane przez galerię. Artyści głównie z Białorusi, Litwy, Ukrainy tworzą niezwykłe prace o charakterze, tematyce, a nawet w kolorystyce typowej dla regionów Europy Wschodniej. Odważne, jaskrawe barwy, humorystyczne uchwycenie rzeczywistości, pewna rubaszność przedstawień, czy wreszcie baśniowy charakter prac to cechy charakterystyczne tego stylu.Wszyscy prezentowani przez nas artyści tworzą we własnym, unikalnym stylu, nie zapominają jednak o swych wschodnich korzeniach. Zapraszamy do zapoznania się z twórczością każdego z nich!