Agart - Galeria Sztuki
obrazy olejne
martwa natura
pejzaż
akt
malarstwo współczesne
portret
malarstwo sakralne
akwarela
rzeźba / ceramika
grafika

o nasgaleriaartyściwystawykontaktnewsletter

"INTYMNIE" - akt w malarstwie i rzeźbie

Kolejnym wydarzeniem w Galerii Sztuki Agart jest wystawa „Intymnie”. Tematem wystawy jest akt , przedstawiony przez trzech artystów, reprezentujących różne techniki wykonania i osadzonych w różnych stylach sztuki nowoczesnej. Galeria zaprezentuje prace malarskie utytułowanych i znanych twórców: malarzy Leonida Khobotova i Aleksandra Ksiendzova, jak również rzeźbiarza i metaloplastyka Macko Jurasia. Wszystkie prace, choć o wspólnej tematyce, charakteryzują się odmiennym podejściem do tematyki klasycznego aktu.

Aleksander Ksiendzov maluje niezwykle nastrojowe, delikatne akty kobiece, w klasycznej technice olejnej. Nadaje swoim płótnom cech malarstwa dawnego, poprzez zastosowanie delikatnego laserunku i przetarć. Niemniej jednak kobiety podziwiane na jego obrazach są rysowane bardzo odważnie, oszczędnie, z prostotą – malarz wspaniale podkreśla tym samym ponętny kształt malowanej kobiety.

W kontraście do tak nastrojowego malarstwa, objawiają nam się prace Leonida Khobotova. Nowoczesny akt, sprowadzony jedynie do płaskich plam barwnych i silnego konturu. Plakatowe, niemal abstrakcyjne kompozycje, dają widzowi do zrozumienia, iż forma jest ciekawsza niż każdy detal. Prace, choć w stonowanych kolorach, mają w sobie energię, przestrzeń i dynamikę.

Niemniej dynamizmu mają w sobie rzeźby Macko Jurasia. Pełnowymiarowa rzeźba, przestrzenna i pełna napięcia, jest ciekawym dodatkiem w zestawieniu z malarstwem. Choć wykonana ze stali, abstrakcyjna w przedstawieniu, posiada wiele linii obłych i giętych, oraz polerowanych płaszczyzn, które na pewno zaciekawią oglądającego.

Zapraszamy na wystawę już 24 listopada, o godz. 15:00, do siedziby Galerii Sztuki Agart.