Agart - Galeria Sztuki
obrazy olejne
martwa natura
pejzaż
akt
malarstwo współczesne
portret
malarstwo sakralne
akwarela
rzeźba / ceramika
grafika

o nasgaleriaartyściwystawykontaktnewsletter
Wieża No 3 - wystawa malarstwa i rzeźby
Wieża No 3 - wystawa malarstwa i rzeźby
Galeria Sztuki Agart po raz kolejny gości wspaniałych, białoruskich artystów.  Mamy przyjemność zapoznać Państwa z twórczością uznanego malarza Aleksandra Silvanovicha, oraz docenionego rzeźbiarza Włodzimierza Pantieliejewa. Obaj artyści tworzą w Grodnie, przepięknym mieście nad którym górują wieże nie tylko starych kościołów. Popularność przedstawień owych baszt widzimy również w twórczości zaproszonych artystów. Wieża występuje jako symbol graficzny, lub jako motyw zdobny w malarstwie A.Silvanovicha, również jako temat rzeźb W.Pantieliejewa. Dodatkowo, w jednej z opisywanych wież mieści się pracownia artystów, która jest równocześnie miejscem spotkań artystów, oraz swego rodzaju centrum artystycznego świata Grodna.
'Wieża no.3' to symboliczna wystawa prezentująca twórczość grodzieńskich artystów. Za granicą to właśnie ta twórczość jest symbolem Grodna, niejako trzecią wieżą, wizytówką miasta.
Prezentowane w Galerii Agart prace obejmują najnowszy dorobek artystów, najlepiej prezentujące styl każdego z nich.
Malarstwo Aleksandra Silvanovicha, prezentowane już wcześniej w galerii, cieszy się niezwykłym zainteresowaniem. Niewielkie prace, bogate w detal, urzekają. Artysta pokazuje mityczny świat znany z legend i przypowieści. Nie tylko tematyka, lecz również bogactwo symboli ukazywanych w pracach wzbogaca twórczość Silvanovicha. Monumentalne prace są niejako zwieńczeniem twórczości artysty- pokazują one symbol i detal przekształcone niejako do znaku graficznego. Przetworzenie to sprawia iż obrazy wydają się być zapisane w mitycznym języku pełnym magii i mistyki.
Rzeźbiarska twórczość Włodzimierza Pantelejewa to bogactwo kształtów i faktur. Rzeźbiarz nieustannie poszukuje nowych tematów, przez co jego twórczość jest bardzo różnorodna. Artysta doskonali techniki, używa różnorodnych materiałów w swych pracach. Ciekawe ich zestawienia, jak np. połączenie drewna i kamienia, urozmaica rzeźby, nadaje im współczesny wydźwięk.
Serdecznie zapraszamy na wernisaż prac obu artystów 17.11.2011, godz 18:00, siedziba Galerii Sztuki Agart. Wystawa potrwa do 01.12.2011r.